سفارش سريع
بازگشت
ارسال رايگان نخ و نقشه ارسال نخ و نقشه ذايگان است
90 درصد مبلغپرداخت درب منزل
پشتيباني 12 ساعتهمشاوره رايگان
نماد اعتمادپرداخت ايمن
گارانتي کيفيتتاييد عملکرد و کيفيت

آشنایی با ابزار لازم برای بافت تابلو فرش دستبافت کامپیوتری (سیخ - دفتین - قلاب - قیچی)

6500+

در این پست توضیحات درباره ابزار لازم برای بافت تابلو فرش دست بافت شامل سیخ دفتین قلاب و قیچی خواهیم داشت و کاربرد آنها در قالیبافی و قیمت ابزار قالیبافی و نحوه خرید ابزار بافت تابلوفرش از نقش آرا فرش تبریز را در این پست مشاهده کنید.

ابزار بافت تابلوفرش دستبافت چیست و شامل چند تکه است؟

ابزار قالیبافی شامل 4 تکه است که عبارتند از سیخ پودکشی و دفتین دفه زنی و چاقوی قلاب دار و قیچی پرداخت می باشد. در ادامه به معرفی تک تک ابزار بافت تابلوفرش خواهیم پرداخت تا شما کاربر عزیز بتوانید بهتر با ابزار الات بافت تابلوفرش دست بافت آشنا شوید و اگر قصد خرید آن را داشتید بتونید از نقش آرا فرش تبریز این آبزار بافت تابلوفرش را خرید نمایید و درب منزل تحویل بگیرید .

آشنایی با ابزار لازم برای بافت تابلو فرش دستبافت کامپیوتری (سیخ - دفتین - قلاب - قیچی) و کاربرد آنها در تابلوفرش بافی

آشنایی با سیخ (پودکش)

 سیخ دومین ابزار لازم برای بافت فرش میباشد که بعد از اتمام یک رج توسط چاقو , نوبت سیخ میرسد تا پود ها از بین چله ها رد کند .سیخ ها اندازه های مختلفی دارند که اندازه استاندارد ان 60 سانتی متر است.  در هنگام استفاده از سیخ ها مواظب باشید خم نشوند . چون اگر خم بردارند . در رد کردن بین چله ها , بافنده دچار مشکل خواهد شد چون سیخ به اسانی رد نخواهد شد .

آشنایی با ابزار لازم برای بافت تابلو فرش دستبافت کامپیوتری (سیخ - دفتین - قلاب - قیچی) و کاربرد آنها در تابلوفرش بافی

آشنایی با دفتین (دفه)

دومین ابزار مهم در قالی بافی دفتین میباشد. دفتین ها انواع مختلف و سایزهای مختلف دارند که دفتین معرفی شده در این بخش , دفتین مخصوص تابلو فرش و فرش ریز بافت میباشد.  همانطور که میدانید وظیفه اصلی دفتین در اخر میباشد . بعنی بعد از اتمام بافت با چاقو , و رد کردن پوها به وسیله سیخ , وظیفه دفتین شروع میشود .  دفتین پود نازک و ضخیم تابیده و جان فرش میخواباند .که اصطلاحا به ان دفه زنی میگویند

آشنایی با دفتین (دفه)

آشنایی با قلاب (چاقو)

این چاقو که فرق اساسی ان با چاقو های دیگر , حالت قلاب بودن نوک دهانه ان میباشد که ان را از سایر چافقوها متمایز کرده است و اصلی ترین وظیفه را در بافت قالی , همین نوک قلاب مانند برعهده دارد. گره به وسیله این چاقو توسط دهانه قلاب ان برداشته میشود . نخ به دور چله حلقه میشود و بریده میشود.

آشنایی با قلاب (چاقو)

آشنایی با قیچی (قیچی روگیری)

قیچی برای گرفتن پُرز های اضافی پشم ها در حین بافت بکار گرفته می‌شود. قیمت قیمت قیچی های تولیدی نقش آرا فرش تبریز 70 هزار تومان میباشد 

قیمت ابزار بافت تابلوفرش

با توجه به نوسانات قیمت ها , در زمان انتشار این مقاله ( 13 تیر 1401 )  قیمت سیخ دفتین قلاب 130 هزار تومان میباشد و قیمت قیچی 100 هزار تومان میباشد . قیمت بروز را از دفتر فروش نقش آرا فرش تبریز 04134201135 و 04134207798 دریافت کنید

خرید ابزار بافت تابلوفرش

اینجا سایت فروش انلاین شرکت تولیدی نقش آرا فرش تبریز است. شما بافنده عزیز میتوانید از هرجای ایران که ساکن هستید ابزار بافت را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.  شرکت ما معتبر است . نگرانی نداشته باشید. یا حق "

افزودن به سبد خريد
ديدگاه خود را با ديگران به اشتراک بگذاريد
تخفيف هاي پيشنهادي